Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Kategorie Počítače

Žádosti o nové kategorie a rozčlenění

Kategorie Počítače

Příspěvekod AVL68 » 08 čer 2011 19:42

Dovoluji si navrhnout změnit slovosled u kategorií Historické počítače, Stolní počítače a Přenosné počítače, na Počítače historické, Počítače stolní a Počítače přenosné. Nezní to sice tak malebně, ale byly by v seznamu vedle sebe (abecedně). Zdá se mi to přehlednější ;)

Taky bych upravil Kategorii Telekomunikace na "Telekomunikace, Telefony. Místo pro delší název je a telefony, zvláště ty mobilní, budou asi v této kategorii převažovat. Tak ať jsou vidět "z první..."
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 08 čer 2011 19:47

Dobrý den,
sice to zní strašně strojově, ale má to své opodstatnějí a zvážíme to.

Celý název kategorie telekomunikace je historický a nevíme jestli není lepší se přizpůsobit době a nepřejít spíše na telefony či mobily. Přeci jen ostatních položek bude v aukcích vždy jen nepatrně.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod AVL68 » 08 čer 2011 20:39

Děkuji za rychlou odpověď.
Já bych se přiklonil k úpravě názvu na "Telefony, Komunikace".

Ono, mezi telefony lze zařadit i PDA, která máte v sekci Počítače / Přenosné počítače. Na druhou stranu, roste podíl Smartphonů-telefonů s operačním systémem, které lze klidně zařadit do Přenosných počítačů. Nemáte to jednoduché :?

Teď mě napadá, do Počítače / Přenosné počítače, můžete přidat Netbooky a Tablety (jsou zrovna v módě).
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 08 čer 2011 20:53

Klasická PDA již bohužel vyšla z módy, tato kategorie nebude do budoucna potřeba.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod AVL68 » 09 čer 2011 18:29

Dobrý den. Dovolím si mít ještě jeden návrh k členění kategorie Disky, Mechaniky.

Navrhuji zrušit kategorie Pevné disky externí, Pevné disky interní (Notebook) a Pevné disky interní (PC). Místo nich zavést:
Disky ATA 2,5" (notebookové), Disky SATA 2,5" (notebookové), Disky ATA 3,5" (PC), Disky SATA 3,5" (PC), Disky SSD a Externí disky (přenosné).
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 09 čer 2011 18:50

Na SSD jsme zapoměli to je pravda.

Dělit hlavní kategorie na SATA a IDE (PATA) je zajímaý návrh, ale PATA disků bude čím dál méně a současné rozdělení vypadá podle nás přehledněji (ač názvy kategorií asi ještě upravíme)
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod jirikubala » 10 čer 2011 20:07

Nápad AVL68 mi přijde jako docela super, ale máte pravdu v té "strojovosti", šlo by použít třeba jen docela známou zkratku PC místo slova Počítače (PC stolní, PC přenosné , a tak dál). a k sekci pevných disků , stále je v provozu dost strojů, které používají IDE (PATA), a ještě dlouho budou. Proto bych se také přimlouval za rozdělení SATA a IDE(PATA).
Nikdo není dokonalý a jen BLB si myslí, že ostatní jsou blbci.
Uživatelský avatar
jirikubala


 
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2009 10:37

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod AVL68 » 10 čer 2011 20:16

Zdravím. PATA disky jsou sice na ústupu, ale ještě dlouho se budou doprodávat. Myslím tím ty bazarové kusy.

Kam zařadit pevný disk vytažený z notebooku či z přenosného disku (rámečku), který zbude po náhradě novým diskem s vyšší kapacitou? V obou případech je disk úplně stejný. Patří tedy mezi Pevné disky interní (notebook), nebo mezi Pevné disky externí? :o

Tím chci říct, že když budu chtít koupit disk, tak mě nejdřív zajímá VELIKOST (3.5, 2.5), dále ROZHRANÍ (sata, pata) a nakonec jeho KAPACITA (v GB). Je mi jedno, zda byl disk vytažen z PC, notebooku, NASu či přenosného rámečku. U mého návrhu by typově stejné disky byly na jedné hromadě. V budoucnu byste jen přidali podkategorie, které by disky roztřídily podle velikosti (do 100GB, 120-500GB atd.). Ve vaší verzi, při hledání 2.5 sata disku musím postupně navštívit:
Pevné disky interní (Notebook) /SATA
Pevné disky interní (Notebook) /SATA 2
Pevné disky interní (Notebook) /SATA 3
a pro jistotu ještě Pevné disky externí / 2.5"

Pokud Vás nepřesvědčím, že je důležité třídit disky podle typu a ne podle toho kde jsou použity, tak prosím aspoň o sloučení SATA kategorií do jedné. Mnoho uživatelů možná rozezná pata od sata, ale už ne sata 1 od sata 2 (či 3).
Naposledy upravil AVL68 dne 10 čer 2011 21:28, celkově upraveno 1
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 10 čer 2011 20:33

Dobrý den,
pokud se chápeme a doufám že ano, tak vlastně problém nění v roztřídění, ale v názvu kategorií.
Pokud Pevné disky pro PC změníme na Disky 3,5" (PC) a Pevné disky pro notebooky na Disky 2,5" (Nonebook) tak bude vše v pořádku?

Původní názvy byly co nejjednodušší pro běžné uživatele. Ti naopak neví jaký to má rozměr ale vědí do čeho to chtějí, případně z čeho to bylo.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod AVL68 » 10 čer 2011 21:27

Jestliže použijete názvy Disky 3,5" (PC) a Disky 2,5" (Nonebook), tak to bude sice technicky přesnější, ovšem jen přejmenování kategorie nebylo mým cílem. Chtěl jsem vynechat jednu vrstvu vnořených kategorií a tím celou kategorii Disky mechaniky zpřehlednit.
Nyní třeba máte:
Počítače a internet / Disky, mechaniky / Pevné disky interní (Notebook) / PATA
U mého návrhu by to bylo:
Počítače a internet / Disky, mechaniky / Disky 2,5" PATA (Notebookové)

Navíc, pokud sloučíte "sata" kategorie, za což se velmi přimlouvám, tak v Pevné disky interní (Notebook) zbudou jen 2 podkategorie: PATA a SATA. Obdobně tomu je u Pevné disky interní (PC). Tyto čtyři kategorie (dvě v Pevné disky interní (Notebook) a dvě v Pevné disky interní (PC) by poskočily o "jedno výš".

Snad jsem se do vysvětlení moc nezamotal. :roll:

Ještě k názvu. Údaj v závorce napomáhá běžným uživatelům v orientaci. Aby věděli, kde se daný disk nejčastěji (ne vždy) používá.
AVL68


 
Příspěvky: 525
Registrován: 22 kvě 2011 21:54

Další

Zpět na Nové kategorie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron