Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Kategorie Počítače

Žádosti o nové kategorie a rozčlenění

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 11:10

CrayXMP píše:já jsem perfekcionista a zkrátka mít na našich serverech ucelený systém na základě nějakých přesných a jasně daných pravidel, je pro mě "nutnost". Nehledě na to, že je pak snadné vysvětlit pravidla nově příchozím a ti zase vidí tu elegantní krásu jednoduchého a smysluplné řazení.. že jsou všichni happy :D

To jsme na tom podobně, já to musím mít většinou také pintlich v čemkoliv a kdekoliv a tak jak to vyhovuje mne, nicméně zde se snažím o obecnější pohled a ponechat volnost a variabilitu tak aby bylo možné s drobnými úpravami použít skoro jakkoliv, jinak říkám štěstí přeje připraveným a dokáži si představit že je kategorie nadefinovaná včetně všech možných subkategorií, které jsou všechny použitelné při zadávání aukce, ale viditelné pouze ty ve kterých je alespoň jedna aukce (nevím zda to zdejší systém umožnuje).
Takže přeji teamu auktivy aby se s tím popasovalo co nejlépe s vlastnostmi vyhovující co největší skupině uživatelů.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 11:16

CrayXMP píše:já tím zkrátka sleduji cíl, aby KDOKOLIV nemohl posléze tvrdit : já nevěděl. já netušil, že to je špatná kategorie.. a vůbec .. máte číst.. atd.. Osobně si stále myslím, že váš náhled je více komplikovaný, než můj návrh, ale to je váš problém.. zkuste si jen tak letmo spočítat možné alternativy požadavků na budoucí sub-kategorie a uvidíte. Můj návrh přinášel "standardizovaný strom sub-kategorií" a tečka. .nic více, dokud jich tam nebudou stovky položek.

Ano je to zajímavé co dokáží kupující někdy tvrdit, bohužel tento příklad o tom vypovídá své a není ojedinělý, ale nemůžeme kvůli jedincům s IQ tykve a těm kteří si nehodlají přečíst vlastní text a popis aukce měnit zvyklosti těch kteří to dělají, povinností každého kupujícího je aby si přečetl popis předmětu který nabízíte, pokud to neudělá je to jeho blbost a pak už je na prodejci jak s kupujícím zamete nebo ne. 8-)
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 11:20

My chceme mít také přehledný systém kategorií. Problém je, že nás co víme o co jde je podstatně méně než těch co to neví a bohužel ti jsou většinou i kupující a ti jsou navíc na něco navyklí. Vám se zná návrh dokonálý, odborně přesný a přehledný. Oni hledají paměti a pak něco co jim poradil známý, který o tom ví přibližně stejně, jako my o pářícím cyklu hrabáče polního. Prostě nemůžete očekávat že lidi co zde budou nakupovat tomu rozumí jako Vy.
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod CrayXMP » 11 črc 2011 12:32

myslíte určitě hraboše polního, že? ;)

Samice vyvádí mláďata (nejčastěji 3 až 10) třikrát až sedmkrát ročně po zhruba dvacetidenní březosti a stejnou dobu je i kojí. Pohlavní dospělosti dosahují mláďata velmi záhy (samice může být pohlavně dospělá již v 13. dni života, to znamená v době, kdy ji matka ještě kojí)...
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 11 črc 2011 14:09

Menší narážka na Červeného trpaslíka, akorát koukáme že hrabáč je Kapský
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Procesory

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 14:38

Takže aby to tu nezaniklo shrnul jsem několik návrhů najednou, použijte celé nebo po částech pokud chcete, snad vám to nějak pomůže.
Je to jen nástin toho jak by mělo vypadat logické řazení podle dílu a důležitosti jeho parametrů.
Samozřejmě to bude nutné trochu poskládat dle abecedy nebo použití, nebude nutné nasadit hned všechny kategorie a podkategorie, lze použít co

bude třeba, ideální by bylo kdyby systém auktivy uměl při zadávání aukce zobrazit všechny možnosti a u vystavených aukcí jen ty kde jsou aukce.


Počítače a internet
__Procesory
určitě by bylo jako první dělit podle modelů procesorů, ale podle patic je to přesnější, máme základní desku s nějakou paticí a podle té patice

hledáme různé modely procesorů které tam můžeme dát.
__---AMD
__---.....Slot A + Super Socket 7
dále je možné dělit podle typu jádra (Thundebird,Barton a xxx dalších) , frekvence , označení modelu (Athlon,Sempron,Duron,A64 A64X2 a další)
to by vyplynulo z potřeb jednotlivých podkategorii
__---.....Socket 462 (Socket A)
__---.....Socket 563
__---.....Socket 754
__---.....Socket 939-940
__---.....Socket C32 a G34
__---.....Socket AM2-AM2+
__---.....Socket AM3-AM3+
__---.....Socket F a F+ (1207)
__---.....Socket FM1
__---.....Socket FT1 (Zacate)
__---.....Socket S1
__---INTEL
__---.....Socket 8
dále je možné dělit podle typu jádra (Northwood,Prescot a xxx dalších) , frekvence , označení modelu (P1 - 4, Celeron a další)
to by vyplynulo z potřeb jednotlivých podkategorii
__---.....Socket 370 + Slot1 a 2
__---.....Socket 423 a 478
__---.....Socket 479 a 495
__---.....Socket 604 - 603
__---.....Socket J - LGA771
__---.....Socket T - LGA775
__---.....Socket H - LGA1156
__---.....Socket B - LGA1366
__---.....Socket 1155 - LGA1155
__---.....Socket 1156 - LGA1156
__---.....Socket LS
__---.....Socket 2011 (Sandy Bridge)
__---.....Socket 1248,PAC418 a 611
__---.....Intel-Socket M
__---.....Intel-MicroFCBGA
__---.....Intel-Socket P
__---Ostatní
__---Chladiče pro procesory
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Základní desky

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 14:40

Takže aby to tu nezaniklo shrnul jsem několik návrhů najednou, použijte celé nebo po částech pokud chcete, snad vám to nějak pomůže.
Je to jen nástin toho jak by mělo vypadat logické řazení podle dílu a důležitosti jeho parametrů.
Samozřejmě to bude nutné trochu poskládat dle abecedy nebo použití, nebude nutné nasadit hned všechny kategorie a podkategorie, lze použít co

bude třeba, ideální by bylo kdyby systém auktivy uměl při zadávání aukce zobrazit všechny možnosti a u vystavených aukcí jen ty kde jsou aukce.


Počítače a internet
__Základní desky

__---Univerzální patice
__---.....Socket 1 až 3 a 6
__---.....Socket 4-5 a 7
__---.....Super Socket 7
__---Patice AMD
__---.....Slot A + Super Socket 7
__---.....Socket 462 (Socket A)
__---.....Socket 563
__---.....Socket 754
__---.....Socket 939-940
__---.....Socket C32 a G34
__---.....Socket AM2-AM2+
__---.....Socket AM3-AM3+
__---.....Socket F a F+ (1207)
__---.....Socket FM1
__---.....Socket FT1 (Zacate)
__---.....Socket S1
__---Patice Intel
__---.....Socket 8
__---.....Socket 370 + Slot1 a 2
__---.....Socket 423 a 478
__---.....Socket 479 a 495
__---.....Socket 604 - 603
__---.....Socket J - LGA771
__---.....Socket T - LGA775
__---.....Socket H - LGA1156
__---.....Socket B - LGA1366
__---.....Socket 1155 - LGA1155
__---.....Socket 1156 - LGA1156
__---.....Socket LS
__---.....Socket 2011 (Sandy Bridge)
__---.....Socket 1248,PAC418 a 611
__---.....Intel-Socket M
__---.....Intel-MicroFCBGA
__---.....Intel-Socket P
__---Socket BGA-CPU připájen
__---Ostatní patice
__---Poškozené
__---Adaptéry
__---Příslušenství
__---Ostatní
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Disky a mechaniky

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 14:41

Takže aby to tu nezaniklo shrnul jsem několik návrhů najednou, použijte celé nebo po částech pokud chcete, snad vám to nějak pomůže.
Je to jen nástin toho jak by mělo vypadat logické řazení podle dílu a důležitosti jeho parametrů.
Samozřejmě to bude nutné trochu poskládat dle abecedy nebo použití, nebude nutné nasadit hned všechny kategorie a podkategorie, lze použít co

bude třeba, ideální by bylo kdyby systém auktivy uměl při zadávání aukce zobrazit všechny možnosti a u vystavených aukcí jen ty kde jsou aukce.


Počítače a internet
__Disky, mechaniky, USB

__---Disketové mechaniky FDD
__---Flash disky USB/FireWire
__---.....Do 4GB
__---.....Do 16GB
__---.....Do 64GB
__---.....Ostatní
__---Optické mechaniky
__---.....IDE / PATA
__---.....*,,,,Blu-ray
__---.....*,,,,CD, CD-RW, combo
__---.....*,,,,DVD, DVD-RW
__---.....SATA
__---.....*,,,,Blu-ray
__---.....*,,,,CD, CD-RW, combo
__---.....*,,,,DVD, DVD-RW
__---.....Ostatní + SCSI
__----Pevné disky HDD/SSD/SCSI
__---.....Externí / přenosné 2,5" a 3,5"
__---.....*,,,,NAS - Sítové / Wifi
__---.....*,,,,Pouze USB / FireWire
__---.....*,,,,Multimediální
__---.....2,5" PATA-IDE-EIDE
__---.....*,,,,Do 120GB
__---.....*,,,,Nad 120GB do 320GB
__---.....*,,,,Nad 320GB
__---.....3,5" PATA-IDE-EIDE
__---.....*,,,,Do 120GB
__---.....*,,,,Nad 120GB do 320GB
__---.....*,,,,Nad 320GB
__---.....2,5" SATA
__---.....*,,,,Do 120GB
__---.....*,,,,Nad 120GB do 500GB
__---.....*,,,,Nad 500GB
__---.....3,5" SATA
__---.....*,,,,Do 120GB
__---.....*,,,,Nad 120GB do 500GB
__---.....*,,,,Nad 500GB do 1,5TB
__---.....*,,,,Nad 1,5TB
__---.....SSD
__---.....SCSI HDD
__---.....*,,,,50pin
__---.....*,,,,68pin
__---.....*,,,,80pin
__---.....*,,,,Ostatní
__---.....Ostatní
__---Ostatní-nezařaditelné
__---Poškozené
__---Příslušenství
__---.....Kabely
__---.....*,,,,IDE / PATA / FDD
__---.....*,,,,SATA
__---.....*,,,,SCSI
__---.....*,,,,USB
__---.....Rámečky a obaly
__---.....Chlazení pro HDD
__---.....Ostatní
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod Behemot » 11 črc 2011 14:42

CrayXMP píše:
Já mám v PC 15k Enterprise disky, v serveru mám zase obyčejný UATA disk. Nechte lidi ať si to najdou podle toho jak to fyzicky připojí, použití už je přeci na nich.


pak se ale také "nestarejte" o to, aby za 2.5" HDD bylo napsáno "pro notebook", protože jej lze velmi dobře využít vlastně pro cokoliv - od desktopu, rackového serveru až po diskové pole typu Dell PowerVault 1220, které používá výhradně disky formátu 2.5".

Vy zastáváte myšlenku, dělit dle "typu náhradního dílu" - pak by ale mělo následovat automatické vymazání jakýchkoliv "nesouladících" kategorií v počítačích typu "ostatní náhradní díly pro notebooky".. protože co by to tam mělo dělat? Stejně tak by se dalo čekat, že v sekci "paměti" uděláte minimálně.. já nevím. .čtyři, pět podkategorií? DDR2, DDR3, SO-DIMM, SDRAM a pak "serverové paměti"? U procesorů by si za pár minut zase někdo stěžoval, že mu tam chybí ta a ta patice.. (vůbec bych stanovil pravidlo, že jakékoliv další členění podkategorií je MOZNE POUZE V PRIPADE, AZ STAVAJICI KATEGORII PRESAHNE 2-3 stránky výpisu - do té doby je to neopodstatněné)

my diskutující se asi očividně v jednotlivých typech hardware a jejich kompatibiltě vyznáme.. ale máte daleko větší skupinu lidí, kteří posléze budou dotazem na "nějakou pamět" otravovat kupujícího: "půjde mi to do serveru xxx?"

Možná by to chtělo nezahltit konstruktivní příspěvky v padesáti Vašich citacích a pak byste našel ten můje jeden někde vzádu :D Je myslím zcela přehledný, žádné řeči o noteboocích tam nejsou atd. Dám to sem ještě jednou:

*Flash disky
*Disketové mechaniky
*Optické mechaniky
**Blu-ray
**CD, CD-RW, combo
**DVD, DVD-RW
*Pevné disky a SSD
**Externí
**Interní 2,5"
***SATA
***UATA
***Ostatní
**Interní 3,5"
***SATA
***UATA
***Ostatní
**Ostatní
*Příslušenství
*Ostatní

Totéž se dá udělat v pamětech.

*SIMM
*DIMM
**SDRAM
**DDR SDRAM
**DDR2 SDRAM
**DDR3 SDRAM
*SO-DIMM
**SDRAM
**DDR SDRAM
**DDR2 SDRAM
**DDR3 SDRAM
*FB-DIMM
*RIMM

Nezdá se mi že bych tam měl pytel kategorií, spíš naopak. Při větším zaplnění se pak dají dělit jednotlivé kategorie 2. řádu u podle velikostí. ECC a Reg. paměti bych vyřešil filtrem kde se zaškrtne jestli toto mají nebo ne. Plus prodejce si to pohlídá v popisu, není zárukou kdyby to bylo v serverech že nepřijde laik, nekoupí to a nebude se divit že mu pak vyhořela deska, to se stejně děje, takže očividně tohle není záruka toho, že to někdo nekoupí špatně.

Pokud by toto bylo pro laiky matoucí, tak se dá prdnout např. do závorky obvyklé použití, ve tvaru např. DIMM (desktop). Spíš ale zastávám názor ať si člověk zjistí co to prodává a pak to správně zařadí. Protože když neví kam to dát, neví moc co to je, i popis bude stát za starou belu (když jsme v tom, tak tam obvykle dají i nějakou mazanici namísto fotografie) a blbuvzdorné rozdělení tomu nepomůže. Takhle je to třeba dotlačí k tomu aspoň hodit do vyhledávače slova notebook, paměť a třeba se dozví něco o nějakých standardech.

vpdiablo píše:


Zbytečně podrobné. Takhle se to může rozdělit za dva roky, až tu něco bude, jinak valná většina podkategorií bude prázdná.
Naposledy upravil Behemot dne 11 črc 2011 14:44, celkově upraveno 1
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Chladiče a chlazení

Příspěvekod vpdiablo » 11 črc 2011 14:43

Takže aby to tu nezaniklo shrnul jsem několik návrhů najednou, použijte celé nebo po částech pokud chcete, snad vám to nějak pomůže.
Je to jen nástin toho jak by mělo vypadat logické řazení podle dílu a důležitosti jeho parametrů.
Samozřejmě to bude nutné trochu poskládat dle abecedy nebo použití, nebude nutné nasadit hned všechny kategorie a podkategorie, lze použít co

bude třeba, ideální by bylo kdyby systém auktivy uměl při zadávání aukce zobrazit všechny možnosti a u vystavených aukcí jen ty kde jsou aukce.


Počítače a internet
__Chladiče a chlazení

__---CPU - processory - - - přenese na stránku v sekci Processory, platí i pro zadávání aukce
__---GPU - grafiky - - - přenese na stránku v sekci Grafiky, platí i pro zadávání aukce
__---HDD - - - přenese na stránku v sekci HDD, platí i pro zadávání aukce
__---Vodní chlazení
__---.....jen CPU
__---.....jen GPU
__---.....kombinované
__---.....samostatné díly
__---Samostatné ventilátory
__---.....40mm
__---.....60mm
__---.....80mm
__---.....90mm
__---.....120mm
__---.....ostatní
__---Teplovodivé pasty
__---Samostatné chladiče
__---Ostatní díly a příslušenství
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

PředchozíDalší

Zpět na Nové kategorie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků

cron