Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Kategorie Počítače

Žádosti o nové kategorie a rozčlenění

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod CrayXMP » 27 črc 2011 21:35

jirikubala píše:To CrayXMP: jste dobrý prodejce, ale jak chcete při vašem "dělení kategorií", aby se v tom vyznal "PEPA z Horní Dolní" nebo "Franta z Města" ???? On ví, že má "noťase" a potřebuje "větší" paměť (nebo disk) !! Jeho nezajímá, že vy, při zadávání aukce(aukcí) klikáte "do zblbnutí", on tu buď vidí, co potřebuje, nebo klikne jinam!!!! Nejdřív sem musí přijít kupující, kteří najdou co potřebují a NAJDOU TO RYCHLE , a prodejci, kteří budou nabízet to, co pepa a franta chce. Časem až bude větší nabídka, tak se dá bavit o sub-kategoiích. A dál znám "lidi", kteří vystaví jednou za čas (i třeba já), ale spousta z nich neví o správné subkategorii toho, co prodávají. Tak, jak to je zatím, aspoň dají "paměť z noťasu" , kam "patří".



no .. já tedy nevím, jestli jste pečlivě četl mé příspěvky, ale můj názor je naprosto podobný s vaším! Já chtěl přesně to samé: tedy dělení pro "totální trotly", kteří vědí jenom:

a) mám notebook
b) potřebuji větší ram
c) a k tomu ještě větší disk

těm nějaké parametry So-DIMM vs. DIMM a frekvenci nic neřeknou (frekvence je ale opravdu tímto laickým způsobem neřešitelná). U 2.5" disků většinou neudělají chybu - nemají-li extrém 1.8" ..

já právě chtěl toto členění dle "typu počítače" - a pak kategorie dolů. Naopak všichni ostatní tu tvrdí, že to je nesmysl a bude se třídit dle typ komponentu - a následně typ počítače.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod auktiva » 27 črc 2011 21:47

Jde o tohle:
1) členění komponenta a pak pro co je běžné, lidé jsou na to zvyklí
2) některé disky, paměti, procesory,... mohou být pro server, stolní PC i notebook, proč je tedy dělit podle toho kam patří a n é podle toho co jsou?
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod CrayXMP » 27 črc 2011 22:08

auktiva píše:Jde o tohle:
1) členění komponenta a pak pro co je běžné, lidé jsou na to zvyklí
2) některé disky, paměti, procesory,... mohou být pro server, stolní PC i notebook, proč je tedy dělit podle toho kam patří a n é podle toho co jsou?



protože jsme zase u toho SAMEHO, co se řešilo hned na začátku: Jak zajistit, aby "koza zůstala celá a vlk se nažral"

ve "hře" je celá řada argumentů:

a) přehledné členění a ZARAZENi pro "totální idioty" - kteří nejsou vůbec experty - příklad, jak čekáte, že asi "holka" zařadí pamět pro laptop do správné kategorie? to spíše řasenku od Nina Ricci...
b) máte možnost jít "dle typu zařízení + kategorie" či "Kategorie + následné zařízení"
c) jak jsem už asi 5x napsal.. STROM by měl být v každé kategorii konzistentní!!" tzn. že pod "PC" budou chlazení, motherboardy, chassis, paměti, ostatní náhradní díly.." - a to samé pod notebooky a servery..
d) tím "identickým stromem" si ušetříte celou řadu žádostí, stížností, problémů.. atd. do budoucna.. stačí jen do každé sekce přidat něco neutrálního typu "ostatní díly a příslušenství"
e) uspokojíte tím všechny..

f) obdobně se očekává, že pokud budete mít kategorii "náhradní díly", tak pod tím hned budou POUZE tři či čtyři SUB.. a to "servery, notebooky, počítače + možná tablety"
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod CrayXMP » 27 črc 2011 22:10

CrayXMP píše:
auktiva píše:Jde o tohle:
1) členění komponenta a pak pro co je běžné, lidé jsou na to zvyklí
2) některé disky, paměti, procesory,... mohou být pro server, stolní PC i notebook, proč je tedy dělit podle toho kam patří a n é podle toho co jsou?


a to nejzásadnější jsem opomenul.. "náš e-shop" na krámky.cz nám dává automaticky možnost zavést daný předmět do více jak jedné "VHODNE KATEGORIE".. .jsou tam totiž zaškrtávací boxíky místo vašeho vynořovacího menu, které umožnuje zařazení pouze DO JEDNE JEDINE KATEGORIE.. tam asi hledejte největší slabinu všeho.
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod vpdiablo » 27 črc 2011 22:43

CrayXMP píše:
auktiva píše:Jde o tohle:
1) členění komponenta a pak pro co je běžné, lidé jsou na to zvyklí
2) některé disky, paměti, procesory,... mohou být pro server, stolní PC i notebook, proč je tedy dělit podle toho kam patří a n é podle toho co jsou?



protože jsme zase u toho SAMEHO, co se řešilo hned na začátku: Jak zajistit, aby "koza zůstala celá a vlk se nažral"

ve "hře" je celá řada argumentů:

a) přehledné členění a ZARAZENi pro "totální idioty" - kteří nejsou vůbec experty - příklad, jak čekáte, že asi "holka" zařadí pamět pro laptop do správné kategorie? to spíše řasenku od Nina Ricci...

A proto musí všichni ostatní trpět a přehrabovat se v tom bordelu jako ted na aukru, kde jsou zrovna paměti na jedné hromadě. :x
CrayXMP píše:b) máte možnost jít "dle typu zařízení + kategorie" či "Kategorie + následné zařízení"

Jo to by se dalo, stačilo by aby kategorie která je duplicitní pro několik zařízení měla v jejich stromové struktuře pouze odkaz který dotyčného přesune do kategorie centrální. Příklad : Sekce notebooky bude obsahovat podsekci HDD , ale po kliknutí na ni bude uživatel přesunut do sekce HDD - 2,5", lze použít pro jakoukoliv duplicitní kategorii nebo obor napříč celým aukčním portálem. Strom zůstane zachován i pro naprosté iq tykve, vlk se nažere a koza zůstane celá.
CrayXMP píše:c) jak jsem už asi 5x napsal.. STROM by měl být v každé kategorii konzistentní!!" tzn. že pod "PC" budou chlazení, motherboardy, chassis, paměti, ostatní náhradní díly.." - a to samé pod notebooky a servery..

viz postup popsaný v příkladu.
CrayXMP píše:d) tím "identickým stromem" si ušetříte celou řadu žádostí, stížností, problémů.. atd. do budoucna.. stačí jen do každé sekce přidat něco neutrálního typu "ostatní díly a příslušenství"
e) uspokojíte tím všechny..

ano, hlavně proto že se tyto položky budou týkat dané subkategorie, to znamená vlastní pro mechaniky a hdd, vlastní pro základní desky, vlastní pro case atd atd.
CrayXMP píše:f) obdobně se očekává, že pokud budete mít kategorii "náhradní díly", tak pod tím hned budou POUZE tři či čtyři SUB.. a to "servery, notebooky, počítače + možná tablety"

a ty budou pouze odkazovat(přesunou uživatele) do jednotlivých sekcí v daných subkategoriích ,to jest například stromová struktura Počítače/Náhradní díly/servery odkáže do Počítače/Servery/Ostatní díly a příslušenství.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod Behemot » 28 črc 2011 16:09

Zcela souhlasím! Když chci něco prodat, tak si zjsitím co to je za věc, jinak buď neprodám, nebo mě oškubou jak slepici. Stejně tak ale když chci něco koupit, tak si zjistím co je potřeba! Opíšu parametry, změřím, vyfotím/vezmu vzorek atd. Je-li prodejce co k čemu, napíše minimálně že tohle tam pasovat nebude, případně rovno udoporučí po čem se podívat.

Zastávám raději tento tvrdě edukační přístup, protože přístup dělení pro „neznalé“ vede jen k tomu, že si lidi zvykají a jsou leniví jak sv*ňa. Informací je na webu spousta, život je dneska hledání, tak ať lidi pěkně hledají!

Když už tedy dělení na laptopy apod., tak ať je pěkně u dílů jen prolink do příslušné kategorie komponent. Např. laptopy-paměti ať vedou do SO-DIMM v pamětech někde ve společné kategorii komponent. TAKTO budou spokojení všichni a neznalci si třeba všimnou KAM vlastně byli překopnuti a co vlastně SPRÁVNĚ chtějí.
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod CrayXMP » 03 srp 2011 23:13

Behemot píše:
Zastávám raději tento tvrdě edukační přístup, protože přístup dělení pro „neznalé“ vede jen k tomu, že si lidi zvykají a jsou leniví jak sv*ňa. Informací je na webu spousta, život je dneska hledání, tak ať lidi pěkně hledají!


sice vůbec neznám vaše obchodní či spíše "prodejní zázemí" (background), ale tohle je přesně styl reakce, díky které byste DNESKA NEMEL ALZU!! uvědomujete si to? Asi ne.. protože jinak byste takovou věc nenapsal.. kdyby měli všichni prodejci IT přistupovat ke svým potenciálním zákazníkům vaším stylem, tak by to pak asi vypadalo v obchodě takto:

Zakos: Potřebuji pamět do notebooku. máte nějakou?
Prodejce... no .. a jakou velikost?
Zakos.. tak 250 GB.. kamarád, co se v tom vyzná, říkal, že to je dneska nejlepší poměr mezi cenou a velikosti..
Prodejce: .. takže vlastně chcete harddisk..?
zakos.. ne.. chci pamět.. už nemám kam dávat filmy..
Prodejce.. %@%*(!!! :oops:
CrayXMP


 
Příspěvky: 410
Registrován: 08 črc 2011 21:15

Re: Kategorie Počítače

Příspěvekod Behemot » 07 srp 2011 17:35

Alza je to nejhorší co nás mohlo potkat. Stará údajně byla co k čemu, bohužel jsem neměl možnost potkat, jinak je moje zkušenost s tím jak to funguej dneska 100 % negativní.
Behemot


 
Příspěvky: 180
Registrován: 21 kvě 2011 18:55

Předchozí

Zpět na Nové kategorie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron