Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Historické radiopřijímače

Žádosti o nové kategorie a rozčlenění

Historické radiopřijímače

Příspěvekod Franta7 » 18 lis 2011 12:57

Sice tato kategorie zde neexistuje, nicméně jako název tématu se snad docela hodí...
Chtěl jsem v sekci Starožitnosti - Rádia a technika otevřít aukci s renovovaným historickým rozhlasovým přijímačem (1935). Shledávám zde následující problémy:

1) Pokud by zde sběratelé historické elektroniky (elektronky-vysílače-zesilovače-radiopřijímače-součástky k nim atd) měli tyto sběratelské předměty nabízet, měla by být zřízena přinejmenším samostatná kategorie, kupř. "Stará rádia" nebo "Stará elektronika", aby byl tento sběratelský obor zřetelně odlišen od obecnější kategorie "Rádia a technika", kam mohou spadat i přístroje novější, současné.

2) V úvodu zadání aukce je povinné vyplnění žlutě orámovaného políčka "Stav předmětu" s položkami "Nové-Lehce použité-použité-Funkční s vadou-Nefunkční". Taková nabídka se hodí snad ke stručnému popisu mobilních telefonů, počítačů, NTB, lyží, dětských kočárků.... prostě předmětů běžné spotřeby, tedy NEsběratelských, čili jak proboha mám pomocí tohoto formuláže popsat perfektně renovovaný STARÝ (tedy nikoliv NOVÝ!!!) sbírkový přijímač, když se pro popis z nabídky nic nehodí. Předmět není nový, je samozřejmě použitý, stěží lze u renovovaného rádia říci, zda "lehce" nebo "nelehce", je FUNKČNÍ bez vady protože je v rámci celkové renovace uveden do provozu a funguje.
Domnívám se, že pro tyto případy, kdy předmětem nabídky je sbírkový předmět technické povahy (což radiopřijímač z r. 1935 rozhodně je!), by bylo vhodné zvolit jiné položky popisné nabídky, což je jistě věc diskuse. Každopádně je zvykem mezi námi sběrateli tohoto zaměření nabízenou věc popsat podrobně v textu nabídky... No, nepustilo mne to dál a ukázala se hláška:
Vložené údaje nejsou správné.Žlutá políčka nejsou vyplněna správně, červená jsou povinná a nejsou vyplněna vůbec.
Ke žlutému políčku jsem se již vyjádřil, červená políčka jsem ve formuláři nespatřil, jen políčka označená vedle názvu červenou hvězdičkou - a ta jsem vyplnil. Tož nevím....

3) Zařazení kategorie "Rádia a technika" kopíruje na Auktivě zařazování těchto předmětů do "Starožitností" tak, jak je to u jiných serverů - považuji to za nesprávné, matoucí. NOVÁ rádia a technika nejsou starožitnostmi a sbírkové (historické) přístroje by správně měly být zařazeny do sběratelství. U konkurence Aukra je aspoň kategorie "Stará rádia".

K nedokončenému zadání aukce - Buď jsem něco dělal chybně nebo je v tom jiný háček... nechám si rád poradit... nepovažuji se samozřejmě za internetového génia, ale na aukčních serverech prodávám i kupuji více, než 6 let a holt mi tyto zkušenosti k vystavení aukce tady stačit nejspíše nebudou. Z příčin, o kterých píšu, mne to sem zatím netáhne :(
Franta7


 
Příspěvky: 20
Registrován: 16 čer 2011 09:49

Re: Historické radiopřijímače

Příspěvekod auktiva » 18 lis 2011 13:33

Dobrý den.
1) Vytvořit kategorii není problém.

2) Stav předmětu můžete dát prozatím jako "Použité" my se nad tím dále zamyslíme. Bez vyplnění stavu nelze předmět vystavit.

3) Ano jak správně říkáte tak popírujeme. Ono je spousta kategorií zařazena nesprávně, nebo by se pro ně dala najít jiná kategorie. Jak ale naučíte chodit uživatele do jiné kategorie, když jsou leta zvyklí na dané umístění? My se občas snažíme něco změnit, ale bohužel jsme se skoro vždy setkali s odporem
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23


Zpět na Nové kategorie

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron