Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Zdarma dostupná uložiště obrázků

Vše ohledně HTML a formátování

Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod vpdiablo » 15 lis 2011 00:30

Ještě malé vysvětlivky:
BBCode - odkaz vytvářený pro vložení klikací miniatury do Fora
XHTML - vygenerovaný zdrojový kod pro vložení klikací miniatury do stránky XHTML
HTML - vygenerovaný zdrojový kod pro vložení klikací miniatury do stránky HTML - popis zde na Auktive
URL - přímý odkaz na obrázek v originální velikosti

Zde je jedno vhodné úložiště na které lze nahrávat obrázky k aukcím ... Photo úložiště com - online úložiště fotek a obrázků
Nahrání fotek probíhá jednoduše a je dobré zatrhnout položku že fotografie bude neveřejná.
V dalším kroku se objeví vpravo fotka a nalevo vlevo modrý odkaz, na něj kliknete a objeví se znovu fotka a pod ní je Velikost fotky: 1 2 3 4 Originální ... 1= nejmenší miniatura cca 119x87, 2= střední miniatura cca 360x295, 3 = menší obrázek cca 640x525, 4 = větší obrázek cca 800x656, Originální = plná velikost obrázku cca 802x658, uvedené rozměry se vztahují k testovanému obrázku s originální velikostí 802x658, při jiném rozměru budou zase mírně jiné.
Podle toho kterou velikost chcete použít, kliknete na fotku pravým tlačítkem myši a vyberete zcela dole "Vlastnosti", tím se otevře okno, ve kterém si můžete zkopírovat konkrétní adresu obrázku pro vložení do aukce. Tento postup je platný hlavně pro IE případně jiné prohlížeče, kteří nemají jako Chrome možnost přímo přes pravé tlačítko myši kopírovat adresu obrázku. Tuším že Firefox nebo Opera mívají na toto plugin.

Další úložiště obrázků česky je tady ... 2i - image hosting
Uložiště je zdarma, na nahrané obrázky můžete odkazovat ze svých stránek, blogu, diskusních fór apod. skrze dodaný kus kódu. Vygenerují Vám jako součást odkazu i pěkný malý náhled obrázku (miniaturu). Podpora souborů typu JPG/JPEG, GIF a PNG a to až do velikosti max. 10MB na jeden soubor.
Před vlastním nahráním obrázku do úložiště vyberte požadované vlastnosti náhledu a kliknete na tlačítko "nahraj". Poté vyberete soubor s obrázkem, který chcete nahrát do úložiště.
Po jeho odeslání se Vám zobrazí kódy ve formátu BBCode , HTML , XHTML a URL pro zkopírování a vložení do vašich stránek, blogu, diskusního fóra nebo kamkoliv jinam, ty si zkopírujte třeba do textového souboru nebo poznámkovníku, aby jste je neztratily. Nahrávání probíhá soubor po souboru, a maximálně 100 obrázků po sobě na jeden zátah.
Služba 2i nabízí programové rozhraní (API), pomocí kterého ji můžete snadno zaintegrovat do vašich vlastních formulářů.

Dalším českým hostingem pro obrázky je ... 3X.cz
Zde jsou obrázky pouze na 90 dní, pak jsou automaticky smazány.
Podporovaný formát obrázků je png, jpg, jpeg, gif, bmp, psd, každý obrázek může mít max. 6MB
Obrázky lze nahrávat jak z PC tak z URL adresy. Lze nahrát více obrázků najednou, kliknete na to malé zelené plus dole vpravo pod rámečkem nahrávání obrázků. Při nahrávání lze změnit velikost obrázku. Ukázka generovaných kodů je níže.
Obrázek
Naposledy upravil vpdiablo dne 20 lis 2011 11:56, celkově upraveno 3
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod vpdiablo » 17 lis 2011 00:23

Zde postupně přidám odkazy na zahraniční Image hostingy ... úložiště obrázků
Jelikož angličtina je pro mne španělskou vesnicí a bez překladače ani ránu, no tak hrozné to není, budou zde jen odkazy a případný postup nechám na jiných, kteří je již třeba využívají a budou chtít svou troškou také přispět, dost se dá dělat intuitivně a nebo metodou pokus omyl, takže kdo si chce hrát a objevovat může i bez návodu, tak se to naučí nejlépe.
1. Photobucket
2. ImageShack
3. Picasa
4. ImageBam a tady jsem našel návod na registraci a použití do aukcí.
Naposledy upravil vpdiablo dne 20 lis 2011 20:20, celkově upraveno 2
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod vpdiablo » 17 lis 2011 00:38

FILE AND IMAGE UPLOADER
Vlastní stránky programu najdete ZDE
Taková jedna maličkost na kterou jsem narazil, ale nemám to vyzkoušené, přesto to vypadá zajímavě a stránky lze přepnout do češtiny.
Jedná se o program pro upload obrázků a souborů na české a světové servery, je dělaný na míru potřebám uživatelů, máte jej v počítači, nemusíte obrázky nahrávat složitě přes webová rozhraní serverů.
Musíte vyzkoušet sami jak je to v případě generování adres na miniatury a originální velikost, to už je na delší dobu a mimo mé potřeby. Nicméně pro někoho to může být velice zajímavý pomocník.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod drndula » 20 lis 2011 16:39

vpdiablo píše:Zde postupně přidám odkazy na zahraniční Image hostingy ... úložiště obrázků
Jelikož angličtina je pro mne španělskou vesnicí a bez překladače ani ránu, no tak hrozné to není, budou zde jen odkazy a případný postup nechám na jiných, kteří je již třeba využívají a budou chtít svou troškou také přispět, dost se dá dělat intuitivně a nebo metodou pokus omyl, takže kdo si chce hrát a objevovat může i bez návodu, tak se to naučí nejlépe.
1. Photobucket
2. ImageShack
3. Picasa
4. ImageBam

Ďáble, na imageshacku mi nefunguje direct link, kterou adresu tedy musím zkopírovat? Díky, díky. :drink:
Uživatelský avatar
drndula


 
Příspěvky: 118
Registrován: 02 črc 2011 14:57

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod vpdiablo » 20 lis 2011 17:30

drndula píše:
vpdiablo píše:Zde postupně přidám odkazy na zahraniční Image hostingy ... úložiště obrázků
Jelikož angličtina je pro mne španělskou vesnicí a bez překladače ani ránu, no tak hrozné to není, budou zde jen odkazy a případný postup nechám na jiných, kteří je již třeba využívají a budou chtít svou troškou také přispět, dost se dá dělat intuitivně a nebo metodou pokus omyl, takže kdo si chce hrát a objevovat může i bez návodu, tak se to naučí nejlépe.
1. Photobucket
2. ImageShack
3. Picasa
4. ImageBam

Ďáble, na imageshacku mi nefunguje direct link, kterou adresu tedy musím zkopírovat? Díky, díky. :drink:

Přímý odkaz na některých úložištích nefunguje z jednoho prostého důvodu, oni jej blokují a povolují jen odkazy přes miniatury, po bezplatné registraci by direct link měl fungovat normálně.
Jinak mě se to podařilo obejít tím, že si viditelnou část zkopíruji a tu chybějící doplním z jiného dostupného zápisu.
takže tady je pak funkční přímý direct link na a bez registrace:
Kód: Vybrat vše
http://img821.imageshack.us/img82
opsaná viditelná část
Kód: Vybrat vše
1/4065/kody3xcz.jpg
dopsáno z jiného dostupného linku
výsledek je níže: ... jinak jednodušší je se bezplatně zaregistrovat ... obrázek nemá s imageshack nic společného, byl první kerej mi přišel do rány na vyzkoušení zda to jde nebo ne.
Obrázek
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod Marieberta » 20 lis 2011 19:12

Já tedy děkuji za radu, použila jsem hned to první úložiště. Hned jsem se tam regla a odeslala obrázek pro info, jestli to funguje A jo. Takže moc díky, přece jen neumřu blbá. :lol:
Uživatelský avatar
Marieberta


 
Příspěvky: 25
Registrován: 04 lis 2011 19:21

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod WastingDouglas » 28 led 2012 20:51

Pouzijte vzdy html code
Obrázek
WastingDouglas


 
Příspěvky: 16
Registrován: 07 čer 2011 13:22

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod Vratislav16 » 28 led 2012 21:30

Zdravím páni odborníci. Používám také úložiště = 3x.cz a to = PŮVODNÍ VELIKOST / PŘÍMÝ ODKAZ. Mám dotaz= je tam napsáno, že na úložišti jsou obrázky skladovány 3 měsíce. Když obrázek na př. překopíruji do aukce na auktivu = tak zde vydrží déle ?? :?: DÍK AZ ODPOVĚĎ
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod vpdiablo » 28 led 2012 21:33

Vratislav16 píše:Zdravím páni odborníci. Používám také úložiště = 3x.cz a to = PŮVODNÍ VELIKOST / PŘÍMÝ ODKAZ. Mám dotaz= je tam napsáno, že na úložišti jsou obrázky skladovány 3 měsíce. Když obrázek na př. překopíruji do aukce na auktivu = tak zde vydrží déle ?? :?: DÍK AZ ODPOVĚĎ

Když si jej překopírujete, tak je jedno jak dlouho bude na 3x.cz uložen, jeho kopii jste si dal do aukce.
Pokud máte namysli pouze kopirovani odkazu, myslím že na to vliv nemá a po 3 mesicich to smaznou a tím pádem se přestane zobrazovat, leda by meli nejake sledovani o zobrazení a mazali by podle toho ale tomu neverim.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Re: Zdarma dostupná uložiště obrázků

Příspěvekod WastingDouglas » 28 led 2012 22:01

Vykašlete se na hosting,který maže po nějakém čase fotky a použijte jiný,lepší,třeba můj oblíbený http://www.imagebam.com je zde výše zmiňovaná a onu vytvořeny speciální navod na registraci a správu alb atd je na něm webu.http://www.wastingdouglasstranky.info/hosting_fotek.html
Obrázek
WastingDouglas


 
Příspěvky: 16
Registrován: 07 čer 2011 13:22


Zpět na HTML poradna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron