Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Pojďte si povídat...

NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod biggles » 13 lis 2011 07:45

Ahoj všichni AUKTIVÁCI , jde o takovou malou úvahu po ránu, než mě zase sklátí horečka, jelikož marodím a má úvaha bude možná pod jejím vlivem a budu plácat ptákoviny, nebo taky ne. Teď tedy ta úvaha. Když se někdo zmíní na Aukru o Auktivě , i když jsou uživatelé nakakaní na A, tito řeknou, že konkurence A by byla dobrá a přínosná, ALE na Auktivě nejsou prodejci ani kupující, protože je zde málo zboží, je předražené a vyvolávací cena je vyšší než na AUKRU a jde víceméně o šunty. Ve své podstatě mají pravdu, protože i já (sypu si popel na hlavu) tady před třemi měsíci , když jsem tady přeběhl dával trošku odpad ze svých sbírek, zajímají mě starožitnosti. Vezmu tedy tuto sekci a zkusím ji maličko porovnat s konkurencí, tak sekce hodin ....je tam málo zboží, je to zboží nic moc a strašně drahé a neprodejné za ty vyvolávací ceny !!!!! Po třech měsících jsem se na tuto sekci podíval a zjistil jsem, že toto zboží je tam pořád to samé a za ty samé ceny !!! Takže vystavování tady je zadarmo a prodejce nic nenutí zboží slevnit a vystavují jej pořád dokola, toto by na Aukru nebylo možné a to je tam velký počet kupujících, tady je menší a přece se prodejci TADY chovají netržně, je to špatně a Auktivu to brzdí v rozběhu !!!!! Tímto chováním tento portál nevytáhneme nahoru a nepřitáhnem jak prodejce, tak kupce a vo tom to je :D Lepší v tomto směru je sekce pohledářů, myslím, že ti to s cenami nepřehánějí a myslím taky numismatici jsou v poho, možná se mýlím, takže bych uvítal kdyby se k této sekci a jejich cenám vyjádřil někdo z Aukráků, kteří tuto sekci sledují.... V hodinách jsou opravdu i věci, které do sekce starožitných hodin nepatří a jsou za prdy a tudíž nikdo nepřihodí, je možné, že kdo tyto věci prodává nezná jejich rálnou cenu a střílí ji od boku, takže zkusme využít zkušeností z Aukra a než věc vystavíme (neznalí cen), tak ji vyfoťte a pošlete k prodiskutování do příslušné sekce diskuze s dotazem co to je a za kolik asi by se to mohlo prodat, vystavte za třetinovou cenu tržní a zkuste prodat. Mimochodem oživí se i diskuze ve fórech, tím uživatelé začnou víc komunikovat mezi sebou a třeba se i hádat to je součástí rozvoje tohodle aukčního serveru, který je v podobě zlatého Aukra před lety, když začínalo .... Takže toho využijme a zkusme rozvíjet tento přátelský, pro uživatele zaměřený portál a zapomeňme na to teď úplně devastované Aukro a jděme kupředu. Takže než něco vystavíte, tak si dobře rozmyslete cenu za jakou by se dalo eventuelně prodat v dnešní KRIZI a strhněte z této ceny jednu třetinu minimálně a vystavte ...pokud cenu neznáte, tak to zkonzultujte na fóru a pak vystavte, protože to je podobné jako s kameným obchodem, kdy za výlohou jsou pořád ty samé věci a za strašné ceny a v okolních obchodech to je jinak, projdete několikrát kolem výlohy a zjistíte, že se nic nezměnilo, takže začnete chodit jinou ulicí a natož, aby vás napadlo otevřít dveře obchodu a vejít tam ... Tak teď jsem se úplně vyčerpal, horečka stoupla a čekám na příjezd záchranky :D dám si zatím meducínu , než přijedou :namol:
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod Vratislav16 » 13 lis 2011 08:12

biggles = "trefil na hlavičku" ..... když se podíváte = FORUM / UŽIVATELÉ / TOP PRODEJCI + NEJLÉPE HODNOCENÍ...... tak si
uděláte obrázek, kdo zde prodává (nakupuje) = na jejich HODNOCENÍ . Je to obor = FILATELIE + POHLEDNICE,ale i MINCE+KNIHY. Takže tito
pánové pochopili, že přiměřené ceny ,jim lákají zakazníky a je to pak vidět i na tom jejich HODNOCENÍ. Nečekejte ale úspěch hned, je to výsledek " tvrdého úsilí" a budování zakaznické sítě :lol:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod biggles » 13 lis 2011 08:24

Vratislav16 píše:biggles = "trefil na hlavičku" ..... když se podíváte = FORUM / UŽIVATELÉ / TOP PRODEJCI + NEJLÉPE HODNOCENÍ...... tak si
uděláte obrázek, kdo zde prodává (nakupuje) = na jejich HODNOCENÍ . Je to obor = FILATELIE + POHLEDNICE. Takže tito
pánové pochopili, že přiměřené ceny ,jim lákají zakazníky a je to pak vidět i na tom jejich HODNOCENÍ. Nečekejte ale úspěch hned, je to výsledek " tvrdého úsilí" a budování zakaznické sítě :lol:

Vráťo, děkuji a není to z mé hlavy, jen přetlumočuji názory aukráků na tento server, kdy říkají, že by přešli sem , ...ALE ...a to ale je pro tento server rozhodující. Takže jak jsem říkal tento server je zatím jako Aukro ve zlatých dobách a nezmršené, takže je jej potřeba rozvíjet a nezabíjet nesmyslnými cenami a ukládáním odpadu, které nelze prodat. Pokud prodávat odpad v uvozovkách, tak za hubičku a je to pak úplně jedno, protože i odpad se sbírá ....
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod Vratislav16 » 13 lis 2011 08:42

bigglesi = je třeba i nějaké byliny uvařit a vypít a pak i ta horečka "spadne". Ale k věci= ono to chce vše řešit konkrétně: v jiné diskusi se křičelo na přemrštěné ceny v = ŽELEZNIČNÍ MODELY= "křikloun" nebyl schopen uvést nick prodejce,ani mu nenapsal dotaz.
Takže to bylo zbytečné mlácení slámy(přirovnání). To ,že někteří něco prodávají a vůbec nerozumí tomu co prodávají a pak ceny
střílejí od pasu je také pravda( buď dají málo,nebo hodně).Je to stejná situace i na tzv.sběratelských burzách , kde můžeme koupit 1 věc za korunu, ale i za 10,- ,ale také za 100,-. Zkrátka lidé jsou různí a jak bychom třebas k tomu přišli my ,co jsme zde cca 1,5roku (nespadli jsme z Marzu= přišli jsme odněkud a nevzpomínáme to), když soudobí křiklouni by chtěli = aby se jim přetáhly "samy" aukce z aukra, aby měli i nataháno hodnocení odtamtud. To jsou pro mne zlatokopové, kteří zde hledají klondaik..... ale je to jen a jen i zde " tvrdá práce"
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod biggles » 13 lis 2011 09:00

Vratislav16 píše:bigglesi = je třeba i nějaké byliny uvařit a vypít a pak i ta horečka "spadne". Ale k věci= ono to chce vše řešit konkrétně: v jiné diskusi se křičelo na přemrštěné ceny v = ŽELEZNIČNÍ MODELY= "křikloun" nebyl schopen uvést nick prodejce,ani mu nenapsal dotaz.
Takže to bylo zbytečné mlácení slámy(přirovnání). To ,že někteří něco prodávají a vůbec nerozumí tomu co prodávají a pak ceny
střílejí od pasu je také pravda( buď dají málo,nebo hodně).Je to stejná situace i na tzv.sběratelských burzách , kde můžeme koupit 1 věc za korunu, ale i za 10,- ,ale také za 100,-. Zkrátka lidé jsou různí a jak bychom třebas k tomu přišli my ,co jsme zde cca 1,5roku (nespadli jsme z Marzu= přišli jsme odněkud a nevzpomínáme to), když soudobí křiklouni by chtěli = aby se jim přetáhly "samy" aukce z aukra, aby měli i nataháno hodnocení odtamtud. To jsou pro mne zlatokopové, kteří zde hledají klondaik..... ale je to jen a jen i zde " tvrdá práce"

Ano tvrdá práce a hlavně nedívat se zpět a brečet nad ztraceným hodnocením z minulého serveru, stejně to Aukro degradovalo, myslím ty různé symboly za nicky sluníčka apod. já je stejně nikdy nesledoval tedy ty symboly za svým nickem a nezajímalo mě co tam mám. Takže pokud chce někdo něco prodat, tak je mu jedno co má za nickem jestli hvězdičku, banán , nebo citrón že ? Jde jen o to , tedy pokud se tím člověk neživí, vlastně prodat věc, kterou nesbírá a získat tím peníze na věc, kterou sbírá to je přece alfa a omega sběratelství, že ? Takže zkráceně seženu věc , která zajímá Vratislava , střelím mu ji a za utržené peníze si koupím hodiny, které zajímají mě. Pokud Vratislav má o mou věc zájem, protože mu zrovna chybí do sbírky, tak mi dá co si řeknu a můžu cenu přestřelit, protože to Vratislavovi nedá , chce ji a koupí ji za každou cenu, ale u nehodnotné věci Vratislava nepřesvědčím , aby koupil, takže vystavím znovu , a když neprodám , tak tu cenu snížím a nevystavuji pořád dokola a dokola , když je to zadara, protože tím potvrdím názor o odkladišti věcí na Auktivě. Budu vystavovat i jiné věci, které se mi doma válí a jsou pro mě bez hodnoty a vystavím je od 100 Kč, je to vlastně odpad (pro mě), ale pro druhého, třeba začínajícího sběratele poklad za hubičku. Vráťo, ale vadí mi, že tady nemůžu dát víc foto než Tři a to je fakt málo na případnou ilustraci prodávané věci, myslím že jako mazák máte vliv na adminy Auktivy, zkuste je trknout :D
biggles


 
Příspěvky: 423
Registrován: 15 čer 2011 19:30

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod Vratislav16 » 13 lis 2011 09:13

další fotky se mohou zde dát přes tzv http do popisu aukce(je to pak jako film=ty obrázky) === NAPIŠTE MI EMAIL = postup "soukromě vyjimečně" mohu poslat + mám i skype
to by bylo nejlepší později ! Další fota uvažují , ale to by musela auktiva asi snížit možnost = nyní je to do 400kb , na zpět 50kb ,tak ,jak je to na aukru. Větší počet fotek ,obnáší =větší kapacitu auktivy a to stojí peníze provozovatele :!: (nové zařízení, atd)
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod garet6 » 13 lis 2011 09:39

Můj koníček je Filatelie a FDC, ČSSR a ČR. Když se zde podívám na FDC je jich tu pár od jednoho prodávajícího který má ceny úplně mimo. Všechno tak 4x dražší než je katalogová cena. Co stojí 2 Kč prodáva za 9 Kč. Když se podívám na obálky které by se na Aukru prodávali v krabici od bot a všechny by se prodali za určitou cenu,zde se prodávají po jedné za přemrštěné ceny. Je to škoda. Rád bych tu také něco kupoval ale ty ceny jsou zde úplně mimo.
garet6


 
Příspěvky: 25
Registrován: 01 čer 2011 19:04

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod Vratislav16 » 13 lis 2011 10:25

garet6= takže doporučuji= napište přímo tomu prodejci a upozorněte ho NA TY JEHO CENY == uvidíte co Vám odpoví :lol:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod garet6 » 13 lis 2011 10:33

Ale pak ať se nikdo nedivý že se tu nic nekupuje. Jde o pár kliknutí, podívám se na cenu na A.... nebo jinde, porovnám kde to je nejlevnější a pak koupím. Já teď budu kupovat PL od roku 1945 do 2011 Když by ty ceny zde byly lepší nebo alespoň stejný jak na A.... tak si to radši koupím tady.
garet6


 
Příspěvky: 25
Registrován: 01 čer 2011 19:04

Re: NÁVRH PRO PRODÁVAJÍCÍ NA AUKTIVĚ, hlavně pro přeběhlíky z A

Příspěvekod vpdiablo » 13 lis 2011 11:10

Vratislav16 píše:další fotky se mohou zde dát přes tzv http do popisu aukce(je to pak jako film=ty obrázky) === NAPIŠTE MI EMAIL = postup "soukromě vyjimečně" mohu poslat + mám i skype
to by bylo nejlepší později ! Další fota uvažují , ale to by musela auktiva asi snížit možnost = nyní je to do 400kb , na zpět 50kb ,tak ,jak je to na aukru. Větší počet fotek ,obnáší =větší kapacitu auktivy a to stojí peníze provozovatele :!: (nové zařízení, atd)

Pokud kdokoliv potřebuje nějakou pomoc s vkladanim fotografii do aukcí přes externí úložiště na internetu, bylo by vhodné aby ti co jej využívají dali nějaký jednoduchý návod jak ta fotky vkládat, jak dlouho tam fotky vydrží a jaký odkaz se vkládá do kodu stranky s popisem tak aby tam byla miiatura a dalo se na ni kliknout.
Já za sebe mohu poskytnout navod pro ty kteří mají od svého poskytovatele internetu nějaký ten FTP prostor zdarma, pokud tu nějací jsou, zkusím něco vymyslet a dat do fora kde jsou rady, jak vkládat fotky do popisu aukce z FTP.
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

Další

Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron