Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Pojďte si povídat...

Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod salusvictis » 11 lis 2016 17:11

Co dodat. :evil: Od 8.11. platí na Aukru nový ceník. Nastává, jak k tomu sami říkají:
"zjednodušení ceníku. Nově jsme sjednotili poplatky za vystavení, abyste se v Aukro ceníku lépe vyznali. Díky tomu bude výhodnější prodej v Aukro shopech a v některých kategoriích se sníží poplatky za vystavení. V jiných si za vystavení inzerátu nově připlatíte.
Tato změna přinese i přehlednější Aukro, po kterém v poslední době volali nejen kupující ale i mnozí prodejci... Prodejci bez podnikatelského účtu zaplatí za vystavení nabídky v jakékoliv kategorii 0,50 Kč." :o

Já po tom tedy rozhodně nevolal. Výsledkem je naprostá nerentabilita prodejů v levnějších aukcích a všeho co není okamžitě prodejné. Kategorii sběratelství to postihne asi brutálně. Jestli si chtějí odehnat své zákazníky, zafunguje to spolehlivě. Neumím si představit, že bych např. za každou pohlednici platil půlkorunu týdně a čekal půl roku než si ji třeba někdo koupí. Drtivou většinu svých aukcí na aukru proto definitivně ruším. Nazdar. :x

PS: Uvidíme, jestli to třeba nezvýší fluktuaci na auktivě??? ;)
salusvictis


 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2014 11:26

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod Vratislav16 » 11 lis 2016 22:17

Milý pane , v roce 2014 jste zde se registroval, Vaše činnost byla zde dosud mizivá. Napravíte to i tím, že zde dotáhnete další kupce + prodejce + vystavíte prodejné zboží. A co to přinese na aukru ? Vystavení 100 aukcí na 7 dnů bude stát prodejce =50,-Kč + z případného prodeje si ponechá aukro = 5% . Takže na př. pohlednice VELKÝ FORMÁT asi odtamtud zmizí úplně. Bude stěhování zde ? ,tak jako kdysi z aukra na odklepnuto ?? Uvidíme , nechejme se překvapit. :drink: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Doplňuji= jste Zlína a LIŠKA(nynější majitel aukra) a vedení aukra je také odtamtud , tak co nyní \??????????????? :roll: :roll: :roll:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod salusvictis » 15 lis 2016 22:25

Uznávám, že prozatím jsem auktivu párkrát jen tak testoval, jestli funguje (test pozitivní). Ale věci jsem potřeboval prodat fakt rychle a na to bylo aukro asi nejlepší metodou. To ale bylo. Jestli je majitel aukra ze Zlína, tak jako zlíňák otevřeně prohlašuju, že za ten nový ceník si zaslouží rozbít hubu. :mrgreen:

Až najdu čas, nějaké věci vystavím i sem; raději levněji aby to bylo prodejné a uvidím... Holt to půjde pomaleji, ale z aukra teda jako prodejce asi fucked mizím do pryč (jsem tam jen 3 roky), to už je teď použitelné jenom na horké nebo luxusní (drahé) zboží. :ugeek:
salusvictis


 
Příspěvky: 7
Registrován: 25 úno 2014 11:26

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod al_bunda » 16 lis 2016 10:09

Mno, ja jsem na aukru od 2009 a az do ted jsem byl relativne spokojen. Touhle zmenou poplatku si to u me pohnojili tak, ze jsem se dnes zaregistroval sem. Zmena je zivot :-) Na takovem Delcampe je vystavovani taky bez poplatku, za to je tam provize sice progresivni tj. cim vice prodate, tak se snizuje az na 2% (pocita se celkem za mesic), ale navic 0.15€ za kazdou polozku, takze se levne polozky vubec nevyplati nabizet.

BTW kdy a co to bylo za exodus z aukra na odklepnuto ? To jsem nejak nezaregistroval.
al_bunda


 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 lis 2016 09:59

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod Vratislav16 » 16 lis 2016 11:46

To tehdy také na aukru "čarovali" s poplatky a tak bylo stěhování na ODKLEPNUTO. No a majitel Otto Lustig byl nenažraný a co chvíli něco měnil ,až také zrušil i diskusi a před cca 4-6 léty zkrachovalo www.odklepnuto.cz ,pak to přejmenoval na SLEVOMAT . a ZAČAL EXODUS NA auktivu . Tolik na vysvětlenou. Je faktem ,že nyní v česku máme jen nenažrané aukro a s málem reklamy auktivu :pivo: :lol:
Takže kdo se stará= ten má :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod al_bunda » 16 lis 2016 15:22

Zatim se tu rozkoukavam, zaplatil jsem za overeni adresy a zkusebne pridam par polozek. Sice je tu ve znamkach uz vice polozek jak na aukru, ale jakych ze :-)

Jeste jeden dotaz, kdyz vidim, ze jsi tady matador a mas urcite uz vytetovane cislo na pazi :D Ci je auktiva projekt a z ceho majitel zije, kdyz nejsou zadne poplatky za vystaveni, zadna provize ? A ty poplatky za propagaci to urcite nevytrhnou ne ? :-)
al_bunda


 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 lis 2016 09:59

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod al_bunda » 16 lis 2016 16:18

Muze mi nekdo vysvetlit, jak funguje tady funguje spis nefunguje trideni vystavenych polozek ? :-) Chtel jsem setridit v jedne sekci znamky dle nejvyssi ceny, to se povedlo, ale kdyz chci prejit na dalsi stranky, tak se zobrazi zase stranka cislo 1 :roll:
al_bunda


 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 lis 2016 09:59

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod al_bunda » 17 lis 2016 15:35

Vratislave, diky za rady ;-)
al_bunda


 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 lis 2016 09:59

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod Vratislav16 » 17 lis 2016 22:01

Díky za poklonu= radil jsem mimo tuto diskusi. +++ Pro ostatní na rady se podívejte ve FORU v PORADNĚ ,viz odkaz =http://www.auktiva.cz/forum/viewforum.php?f=15&sid=5757ea516006ad532fd2ff918dcb291b
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Aukro zavedlo plošné poplatky za vystavení!

Příspěvekod al_bunda » 18 lis 2016 09:28

Tak doufejme, ze se to tady trochu vic rozjede ;-) Jevi se mi to tady jako vice user friendly nez na aukru. Zacal jsem vystavovat i na Delcampe, tam je to taky bez poplatku, ale zase s provizi.
al_bunda


 
Příspěvky: 13
Registrován: 16 lis 2016 09:59

Další

Zpět na Kecárna

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron