Auktiva.cz Můj účet Prodat Uživatelé Nápověda

Blacklist

Novinky na Auktiva.cz

Moderátor: auktiva

Re: Blacklist

Příspěvekod auktiva » 29 srp 2011 08:56

Zkusíme se nad tím zamyslet
Obrázek
Uživatelský avatar
auktiva


 
Příspěvky: 1443
Registrován: 12 říj 2009 16:23

Re: Blacklist

Příspěvekod www.pojezdy.eu » 30 srp 2011 12:19

Zkuste to, bylo by to jiste ku prospechu veci. Aktualne mne od dalsiho vystavovani odrazuje prave tento fakt ktery vede k tomu ze moje aukce v podstate nejsou videt - pripadny zajemce by se musel proklikat nejmene 5-6 strankami s nabidkou "sberatelskych rarit" za nasobek jejich skutecne hodnoty na burzach a konkurencnich serverech.
> Moje stránky o mašinkách > X < Užij si život, stejně ho nepřežiješ <
www.pojezdy.eu


 
Příspěvky: 114
Registrován: 25 srp 2011 20:37
Bydliště: Praha

Re: Blacklist

Příspěvekod HonzaRez » 14 zář 2011 09:59

K tomu zobrazování: vypadalo by zajímavě, kdyby se opravdu u přezdívky objevovala položka "tento užvatel je na černé listině 1 uživatele" (protože se pohádal s nějakým blbem) anebo "tento užvatel je na černé listině 42 uživatelů" (protože naštval už vícero lidí)...
HonzaRez


 
Příspěvky: 22
Registrován: 24 kvě 2011 12:18

Re: Blacklist

Příspěvekod stampshop » 04 úno 2012 21:58

Black list rozhodně nechat jen pro potřeby uživatele jako interní materiál. Nechť si prodejce vyselektuje jedince, se kterými nechce obchodovat, ale ať tím necejchuje kupujícího před ostatními. Jak bylo řečeno, mnohdy je to jen na osobních antipatiích. Komentáře by měly dostatečně stačit k tomu aby si člověk o uživateli udělal obrázek!
stampshop


 
Příspěvky: 9
Registrován: 31 led 2012 10:18

Re: Blacklist

Příspěvekod stampshop » 04 úno 2012 22:11

www.pojezdy.eu píše:Zkuste to, bylo by to jiste ku prospechu veci. Aktualne mne od dalsiho vystavovani odrazuje prave tento fakt ktery vede k tomu ze moje aukce v podstate nejsou videt - pripadny zajemce by se musel proklikat nejmene 5-6 strankami s nabidkou "sberatelskych rarit" za nasobek jejich skutecne hodnoty na burzach a konkurencnich serverech.


Tohle je asi také diskutabilní. O co Vám jako prodejci jde? Jistě o to, aby kupující přišel na auktivu a přišel na Vaše aukce. Ale když přijde poprvé, bude se prolouskávat kategorií. A bude muset projít i "rarity" než se dostane k Vám. On nebude vědět, že prodejce xy tam má spoustu plevelu a Vy slušné věci a levné (teď mluvím teoreticky, modelářství se nevěnuji a nedokážu posoudit Vaše zboží. :-) ). Boj s těmito zaplevelovači kategorií je hlavně ve Vašich rukou - zaplaťte si přednostní výpis, budete vidět. Vystavte víc věcí, zředíte pleveliště, budete víc vidět.

Selekci, kterou požadujete bych jako zákazník nikdy nepoužil, i člověk, který vystavuje předražené šmejdy může mít v nabídce levný a kvalitní kus. Když budu chtít, projdu si aukce konkrétního prodejce, dělat to opačně, tzn. konkrétního prodejce nezobrazovat mi přijde hloupé z pohledu kupujícího. ;-)
stampshop


 
Příspěvky: 9
Registrován: 31 led 2012 10:18

Re: Blacklist

Příspěvekod Diatreta » 22 bře 2012 10:09

Každopádně by podle mě měl být Blacklist jen přístupný samotnému uživateli. Na Aukru jsem musela dát negativ asi 4x, ale to bylo skutečně oprávněné - takže mi to vycházelo asi na jednoho ze sta slušných zákazníků. Jenže u prodejce a zároveň výrobce, je to trochu lehčí - já mohu vyřídit téměř jakoukoli reklamaci, nebo má zákazník i možnost dle zákona zboží vrátit do 14 dní. Ale u lidí, kteří třeba nabízejí jen své přebytky... je to mnohem těžší a k tomu negativu skutečně se dostanou velice lehce. Mě by se líbilo, kdyby u každého, kdo má třeba minimálně 10 komentářů, bylo vidět v procentech, jak jsou spolehliví. Nejhorší je, když někdo hned u prvního prodeje dostane neoprávněný negativ - to se potom hodně špatně pracuje a může to být slušný člověk, proto bych ta procenta zobrazila až od určitého množství komentářů. Já si komentáře dost prohlížím, než-li nakoupím a pokud je tam i negativ, tak chci vědět za co...Jenže každý si při nákupu prodejce neprověří a tak by se mi ta možnost procentní úspěšnosti líbila, protože, pokud vidím, že třeba dostává jeden negativ z padesáti, tak je to pořád pro mne velice slušný prodejce, či nakupující.
Diatreta


 
Příspěvky: 55
Registrován: 10 lis 2011 13:17

Re: Blacklist

Příspěvekod Vratislav16 » 22 bře 2012 10:58

Milá zlatá= vždyť to tu vše máte = otevřel jsem Vás ===http://www.auktiva.cz/user/Diatreta/ === máte tam 100 % a můžete si přečíst také hodnocení. Taktéž můžete dát i na tzv ČERNOU LISTINU= jdete na : MŮJ ÚČET / MENU = zaškrtnout ve čtverečku,vedle aukce čtvereček / pak klep na ČERNÁ LISTINA . MĚJTE SE FAJN
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Blacklist

Příspěvekod Diatreta » 22 bře 2012 13:00

Díky, jsem blbec, těch 100% tam bylo myslím již od začátku, tak jsem si toho nějak nevšímala. ;)
Diatreta


 
Příspěvky: 55
Registrován: 10 lis 2011 13:17

Re: Blacklist

Příspěvekod Vratislav16 » 23 bře 2012 13:08

Zlaté české ručičky :!: až dneska jsem se dozvěděl co znamená slovo = diatrea ..... viz =
http://www.fler.cz/magazin/fler-worksho ... atreta-693
Vratislav16


 
Příspěvky: 856
Registrován: 19 led 2010 11:16

Re: Blacklist

Příspěvekod vpdiablo » 23 bře 2012 20:12

Taktéž jsem úplně přesně nevěděl, ten význam slova. Jinak opravdu zlaté ruce, nezbývá než obdivovat, pro mne je toto nepředstavitelné vyrábět nebo jen kreslit, jsem nevím po kom spíše technický typ, všechny kreslící vlohy podědila po tátovi sestra a nejen kreslicí, vyrábí věci i z cínu a zbytků drátků, šílená piplačka.
Rozhodně bych ale doporučil link na video přidávat do aukcí, například s popisem zde se můžete podívat jakým způsobem vzniká předmět který Vás zaujal. I v dnešní době hodně lidí slyší na ruční práci a dokáže ji ohodnotit, i já k nim patřím, jen to nesměruji zatím pro krásné věci které mají potěšit, ale pro ty co musejí sloužit a něco vydržet.
Možná by stálo za to i nabízet vyrytí krátkého textu (3-5slov) na přání kupujícího, něco jako rytina na přání, cena dle náročnosti dohodou, nebo za příplatek do již nabízené rytiny, ve které na to je místo.
Ale neberte to, jako nejaké mudrcování, jen si tady plkám nahlas blbinky co mi prolitavaji hlavou. :D
Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
vpdiablo


 
Příspěvky: 581
Registrován: 25 čer 2011 20:16

PředchozíDalší

Zpět na Novinky & oznámení

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků

cron